Pewność i precyzja – czyli na co zwrócić uwagę w budowie implantu

Zabieg implantacji z wykorzystaniem systemu ICX to bezpieczny i najlepszy sposób na odbudowę utraconego uzębienia.

Zdrowa jama ustna -–  doskonała mikroszczelność implantu ICX zapobiega powstawaniu stanów zapalnych w jamie ustnej.
Stabilne i trwałe rozwiązanie – specjalny osteotomiczny gwint pozwala na precyzyjne wszczepienie implantu przez lekarza, rozłożenie sił powodujących przeciążenia i naprężenia oraz utrzymanie poziomu zdrowej kości.
Naturalny efekt estetyczny – implanty ICX działają jak naturalne korzenie zębów. Dobrze dopasowane do łuku zębowego, stanowią podparcie dla koron lub mostów z porcelany.
Komfort użytkowania – zastosowanie protezy zębowej opartej na implantach eliminuje konieczność stosowania klejów lub niewygodnych metalowych klamer. Wyjątkowe właściwości implantów ICX zapewniają stabilność delikatnych tkanek i chronią przed podrażnieniami mechanicznymi.
Wysoki współczynnik osteointegracji – mikroporowata powierzchnia implantu ICX, uzyskana w procesie trawienia i piaskowania – bezpośrednio wpływa na poziom integracji z kością.
Biokompatybilność – implanty ICX wytwarzane są z tytanu IV klasy czystości – materiału dobrze tolerowanego przez organizm ludzki, wolnego od substancji toksyczny i nie powodującego alergii.